Szintet lépett az androidos vírus, ami megcsapolja a bankszámlákat, egészen elképesztő módszerrel lopja el a banki adatokat
Tökélyre fejlesztette a kémkedést az egyik androidos kártevő, ami immáron teljesen észrevétlenül lopja el az adatait.
Tökélyre fejlesztette a kémkedést az egyik androidos kártevő, ami immáron teljesen észrevétlenül lopja el az adatait.
Börtönbe kerülhet az a fiatal, aki tevékenyen közreműködött internetes csalásokban. A pénzt banki adatok megszerzésével lopták el a sértettektől.
Fejlett módszerekkel dolgozik az új, Crocodilus nevű androidos vírus, mely a felhasználók pénzére pályázik.
A banki adataira utaznak a csalók egy új átverésben, melyben látszólag 10 eurós utalványokat lehet elnyerni.
A magyar nyelv nehéz, és csak a hiszékeny embereket könnyű átverni – erről, és még sok másról is beszélt az a csaló, aki a Facebook Marketplace felületén folytatja cseppet sem áldásos tevékenységét. Mutatjuk, mire figyeljen.
Egy új, banki adatokra utazó androidos kártevőre bukkantak a Cleafy biztonsági kutatói – a DroidBot megfigyeléseik szerint 2024 júniusa óta aktív, és megkönnyíti a nem túl ügyes hackerek dolgát is. A rosszindulatú program Chrome böngészőnek is álcázhatja magát.
Terjed egy veszélyes új program, ami lecseréli a készüléke tárcsázóját, és valahányszor ön a bankját próbálja hívni, csalók lesznek a vonal túlsó végén. Akik igazából nem segíteni akarnak, hanem ügyes trükkökkel ellopni a pénzét.
Újabb átverős e-mail kezdett terjedni a napokban, melyekben ezúttal az OTP Bank ügyfeleit igyekeznek tőrbe csalni. Mutatjuk, milyen levél esetén legyen gyanakvó.
Chrome-frissítésnek álcázza magát, de valójában egy rendkívül veszélyes vírus bukkant fel, ami tálcán kínál mindent, ami egy okostelefonon fellelhető.
Ügyes módszerekkel rejtőzködik, de a háttérben súlyos anyagi kárt okozhat az áldozatának a PixPirate nevű androidos trójai vírus.
Egy szakértő magyarázta el a hvg.hu-nak, miért nagyon fontos a megelőzés és a körültekintő böngészés az iPhone-okon – egy GoldPickaxe nevű kártevő ugyanis megtalálta a módját annak, hogy bejusson az Apple okostelefonjaira, és gyakorlatilag teljes irányítást szerezzen felettük.
Némi figyelmességgel megelőzhető a baj, amit a Kaméleon nevű vírus okozhat, de akkor sincs minden veszve, ha már megfertőzték a készülékét, de még nem léptek akcióba a rosszindulatú felek. Mindkettőre mutatunk példát, hogy végül ne tudják minden pénzét ellopni a támadók.
Kaméleon (Chameleon): a kedvesnek tűnő név mögött igazából egy veszélyes androidos kártevő áll, mely cseles technikákkal igyekszik irányítást szerezni a készülékünk felett. A cél a banki adatok megszerzése, de sok másra is képes lehet, ha nem figyel az ember.
Több száz banki alkalmazásra van „betanítva” a legújabb, Nexus nevű androidos kártevő, ami képes ellopni a banki adatainkat, még akár a kétfaktoros hitelesítő kódokat is meg tudja szerezni.
Kiterjesztette tevékenységét és már nem egyetlen országban szedi áldozatait a kiberkutatók által TeaBotnak nevezett androidos vírus. Vigyázat: kifejezetten veszélyes kártevőről van szó.
Illetéktelenek e-mailben küldött, hamis weboldalakon keresztül próbálják megszerezni a K&H ügyfeleinek e-banki azonosító adatait – figyelmeztet a pénzintézet.